piątek, czerwca 22, 2007

Jestem życiową estetką

Ach jak ja lubię to życie, przyprawiać je, dekorować...
Lubię zapach wiciokrzewu w powietrzu,
Lubię mądre książki czytane w wannie, lubię prawdziwą rozmowę z Przyjacielem,
Lubię zapach cynamonowej świeczki, smak szczypty wanilii i kardamonu w kawie,
Lubię ciasto o aromacie piernika i lody orzechowe,
Lubię kroplę jedwabiu we włosach, mgiełkę perfum rozpyloną na karku,
Lubię czerwony lakier na paznokciach, olejek cynamonowy na stopach,
Lubię czułe słowo kogoś bliskiego, bezinteresowny uśmiech przechodnia,
Lubię film w małym kinie, po którym człowiek staje się lepszy,
Lubię weekendowe śniadania celebrowane nieśpiesznie,
Lubię zdjęcia, które zatrzymują chwile,
Lubię żarty jadowite, flirty pikantne,
Lubię zmysłowe sukienki i pończochy,
Lubię żabę na palcu, żółwia na sukience i korale co dzwonią na szyji,
Lubie starą biblioteczkę strzegącą mych czytadeł ukochanych,
Lubię kredens babciny, który jest duszą mojej kuchni,
Lubię ludzi napotykanych w życiu przelotnie, co zostawiają we mnie swój ślad na zawsze,
Lubię listy, gdzie kilka słów niesie za sobą nieskończoną głębię i magię życia,
Lubię rzeżuchę na parapecie i w talerzu, smak świeżej bazylii na kanapce i nawet czosnek ze szpinakiem lubię,
Lubię koty łaszące się ufnie, moje i te wszystkie dzikusy i biedronkę co zamieszkała w doniczce,
Lubię muzykę, którą porusza do głębi, zatrzymuje mnie w pędzie życia, gra na najczulszych strunach,
Lubię nauczyć się czegoś nowego, czegoś spróbować, coś posmakować,
Lubię zasypiać kiedy krople deszczu uderzają w parapet,
Lubię szum morza i wyludnioną plażę nocną porą,
Lubię dawać i sprawiać tym przyjemność,
Lubię odkrywać nowe urzekające miejsca, gdzie na zawsze zostaje kawałek mnie,
A potem wracać do siebie lubię.
I lubię to wszystko co jeszcze przede mną.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

... a ja najbardziej lubie Ciebie!
/M

Anonimowy pisze...

wczoraj w wannie przeczytałem całego małego księcia...

peixe